Aparat na bezdech senny
Bezdech senny powinien być leczony, ponieważ może doprowadzić do powstania poważnych problemów zdrowotnych, takie jak m.in. chroniczne zaburzenia snu, nawracający ból głowy, depresję, zmęczenie dzienne i zaburzenia koncentracji, obniżone libido, a także nadciśnienie tętnicze, palpitacje, udar czy nawet zawał serca. Nie należy zbyt długo zastanawiać się nad rozpoczęciem skutecznej terapii aparatem na bezdech senny, ponieważ zaniedbanie leczenia może mieć znaczący wpływ na jakość życia i nasze zdrowie. Aparat umożliwi zminimalizowanie lub całkowite wykluczenie problemu z OBPS i chrapaniem.
Co może wywołać OBPS?
Oceny stopnia nasilenia bezdechu dokonuje się w przychodniach specjalistycznych oraz klinikach, w których prowadzona jest diagnostyka oraz terapii zaburzeń snu. Jedną z metod leczenia chrapania i bezdechu, jest wykonanie specjalistycznego aparatu na bezdech senny. Zanim jednak do tego dojdzie, warto zapoznać się z kilkoma informacjami na temat tego, do czego może doprowadzić nieleczone OBPS. Mowa przede wszystkim o:
- porannych, uporczywych bólach głowy;
- depresji;
- braku energii;
- problemach w skupieniu;
- impotencji;
- nadciśnieniu tętniczym;
- chorobach układu naczyniowo-sercowego;
- problemach z otoczeniem;
- krótszej długości życia.
Czy można leczyć bezdech senny?
Można i to skutecznie. Amerykańcy badacze potwierdzają, że wykorzystanie aparatów TAP-T daje ponad 75% szans na to, że u pacjenta wstrzyma się rozwój OBPS, a co za tym idzie także problem z chrapaniem. To niezwykle istotna informacja – Obturacyjny Bezdech Podczas Snu (OBPS) to bowiem zaburzenie fazy snu głębokiego, odpowiedzialnej za spowolnienie oddechu, obniżenie tętna i ciśnienia krwi, a także spadek napięcia mięśni. Podczas bezdechu drogi oddechowe są zablokowane, przez co tlen nie jest doprowadzany do płuc i mózgu. Ta groźna dla organizmu sytuacja trwa do chwili, gdy mózg automatycznie wygeneruje impuls budzenia. Taki cykl może powtarzać się każdej nocy od kilku do nawet 50 razy na godzinę!
Konsekwencją bezdechu jest upośledzenie zdolności organizmu do regeneracji, co znacznie pogarsza jakość życia i niekorzystnie wpływa na jakość i długość życia. Do grup ryzyka, w których wystąpienie bezdechu obturacyjnego jest wysoce prawdopodobne, zaliczają się mężczyźni między 40 a 60 rokiem życia oraz kobiety po menopauzie. Zachęcamy do zapoznania się z filmikiem dotyczącym leczenia bezdechu i chrapania przy użyciu Aparatu TAP®-T.
Leczenie bezdechu i chrapania przy użyciu Aparatu TAP®-T
Możliwość leczenia obturacyjnego bezdechu sennego i chrapania za pomocą aparatu stomatologicznego.